Loading...
05/02
Bitti
logoİstanbulspor
2
logoAlanyaspor
1
05/02
Bitti
logoHatayspor
1
logoKasımpaşa
0
05/02
Bitti
logoGalatasaray
2
logoTrabzonspor
1
05/02
Bitti
logoManisa FK
1
logoSamsunspor
1
05/02
Bitti
logoGençlerbirliği
1
logoGöztepe
0
05/02
Bitti
logoSakaryaspor
2
logoKeçiörengücü
0
05/02
Bitti
logoNottingham Forest
1
logoLeeds United
0
05/02
Bitti
logoTottenham
1
logoManchester City
0
05/02
Bitti
logoStuttgart
0
logoWerder Bremen
2
05/02
Bitti
logoWolfsburg
2
logoBayern München
4
05/02
Bitti
logoClermont
0
logoMonaco
2
05/02
Bitti
logoRC Strasbourg
2
logoMontpellier
0
05/02
Bitti
logoAuxerre
0
logoReims
0
05/02
Bitti
logoAjaccio
0
logoNantes
2
05/02
Bitti
logoLorient
0
logoAngers
0
05/02
Bitti
logoBrest
1
logoLens
1
05/02
Canlı ( IY )
logoMarsilya
0
logoNice
2
05/02
Bitti
logoSporting Braga
4
logoFamalicao
1
05/02
Bitti
logoChaves
2
logoMaritimo
1
05/02
Bitti
logoPorto
2
logoVizela
0
05/02
Canlı ( 15 )
logoGil Vicente
0
logoArouca
0
05/02
Bitti
logoSpezia
0
logoNapoli
3
05/02
Bitti
logoTorino
1
logoUdinese
0
05/02
Bitti
logoFiorentina
1
logoBologna
2
05/02
Canlı ( IY )
logoInter
1
logoMilan
0
05/02
Bitti
logoMallorca
1
logoReal Madrid
0
05/02
Bitti
logoGirona
1
logoValencia
0
05/02
Bitti
logoReal Sociedad
0
logoValladolid
1
05/02
Canlı ( 42 )
logoBarcelona
0
logoSevilla
0
05/02
Canlı ( Ert. )
logoAtlante
0
logoAtlanta United
0
05/02
Bitti
logoNew York City FC
1
logoLos Angeles Galaxy
2
05/02
Bitti
logoFK Ufa
0
logoRubin Kazan
2
05/02
Bitti
logoVejle
0
logoDynamo Kiev
2
05/02
Bitti
logoVolga Ulyanovsk
1
logoKhimki
3
05/02
Canlı ( Ert. )
logoChornomorets Odessa
0
logoVejle
0
05/02
Bitti
logoFC Akhmat Grozny
2
logoChayka
2
05/02
Bitti
logoAdmira Praha
2
logoBanik Sous
3
05/02
Bitti
logoViktoria Otrokovice
0
logoPuchov
1
05/02
Canlı ( Ert. )
logoZaglebie Lubin
0
logoChrobry Glogow
0
05/02
Bitti
logoDziugas Telsiai
1
logoNevezis
1
05/02
Bitti
logoOFK Pirin
2
logoCSKA Sofia
1
05/02
Bitti
logoFC Helsingor
2
logoTobol
0
05/02
Canlı ( Ert. )
logoLechia Gdansk
0
logoChojniczanka Chojnice
0
05/02
Bitti
logoBlau-Weiss Linz
5
logoKolos Kovalivka
0
05/02
16:00
logoEichstatt
-
logoEhekirchen
-
05/02
Bitti
logoFC 1906 Erlensee
0
logoLehnerz
3
05/02
Bitti
logoFSV Frankfurt
2
logoEintracht Frankfurt II
1
05/02
Bitti
logoRheindorf Altach
1
logoIllertissen
2
05/02
Canlı ( Ert. )
logoRuzomberok
0
logoPuszcza Niepolomice
0
05/02
Bitti
logoUral
1
logoFC Ararat-Armenia
1
05/02
Bitti
logoLokomotiv Moscow
1
logoUrartu
0
05/02
Bitti
logoProgres Niedercorn
2
logoEintracht Trier
0
05/02
Bitti
logoRutesheim
1
logoNöttingen
2
05/02
Bitti
logoSwarovski Tirol
1
logoFC Flora Tallinn
2
05/02
17:00
logoVolga Ulyanovsk
-
logoAGMK
-
05/02
Bitti
logoBayern Alzenau
2
logo1919 Münster
1
05/02
17:30
logoFC Akhmat Grozny
-
logoKhimki
-
05/02
Bitti
logoRosenborg
2
logoLevanger
0
05/02
20:00
logoNew England Revolution
-
logoPhiladelphia Union
-

Başkent Kültür Yolu Festivali’nde İnançların Dili Konseri Barış, Sevgi ve Hoşgörüyü Anlattı

featured
baskent-kultur-yolu-festivalinde-inanclarin-dili-konseri-baris-sevgi-ve-hosgoruyu-anlatti.jpg

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında dün akşam (11 Ekim 2022, Salı) Azize Tereza Kilisesi’nde ‘İnançların Dili’ konseri vardı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz’un da izlediği konserde, Musevi, Hristiyan ve Müslümanların dini musiki eserleri otantik şekilleriyle icra edilerek, Anadolu'daki barış, sevgi ve hoşgörü felsefesine katkıda bulunuldu.

 

İbranice, Ermenice, Keldanice ve Süryanice eserlerin yanı sıra tasavvuf müziği örneklerinden oluşan bir repertuvar da sunulan konserde, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu, Sinagog İlahileri Korosu, Grup Grung, Anadolu Medeniyetleri Müzik Topluluğu ve İstanbul Süryani Kadim Ortodoks Kilise Korosu sahne aldı.

 

Della Miles Ankaralılarla buluştu

Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında dün akşam CSO Ada Ankara’da Della Miles rüzgârı esti. Uzun yıllar Michael Jackson ve Whitney Houston başta olmak üzere birçok ünlü sanatçının vokalistliğini yapan ve soul rock müzik türünün önde gelen seslerinden biri olarak kabul edilen Della Miles, farklı müzik türlerinden bir araya gelen şarkılarını Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde CSO Ada Ankara’da müzikseverlerle buluşturdu.

 

Ankara Resim ve Heykel Müzesi ise dün akşam ‘Ferfene Gecesi’ne ev sahipliği yaptı. Ankara Türk Halk Müziği Korosu’nun Ankara geleneklerini yaşatmak amacıyla hayat verdiği etkinlikte, Ankaralı erkeklerin bağ evleri ya da müstakil konutlarında bir araya gelerek çevredeki sorunlarla ilgili konuşup sohbet ettikleri, çalıp söyledikleri ve oynadıkları, unutulmaya yüz tutmuş bir gelenek olan ‘Ferfene Gecesi’, geleneksel Ankara türküleri ve Seymenlerin oyunları ile sahnelendi.

 

Başkent Kültür Yolu Festivali 12 Ekim 2022, Çarşamba Programı

Konser:

  • Senfoni ile Neşet Ertaş Türküleri / CSO Ada Ankara Ana Salon – 20:00
  • Türk Armoni Yıldızları Orkestrası / CSO Ada Ankara Tarihi Salon – 20:00
  • Hitit Ensemble / Ankara Resim ve Heykel Müzesi Türk Ocağı Salonu – 20:00 

Tiyatro:

  • İstanbul DT – Seneye Bugün / Küçük Tiyatro – 20:00

Söyleşi:

  • Ankara Arkeolojik Kazı Çalışmaları Konferansları: Kalecik Kazıları, Doç. Dr. Bülent İşler / Anadolu Medeniyetleri Müzesi – 14:00
  • Bir Türkoloji Merkezi Olarak Ankara: Prof. Dr. Oğuzhan Durmuş / Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Güvercinlik Salonu – 14:00
  • Ankara’da Bir Okulun Tarihi: Orta Muallim Mektebi / CSO Ada Ankara Mavi Salon – 16:00

Çocuk etkinlikleri:

  • Çocuk Eğitim ve Deneyim Etkinlikleri / Anadolu Medeniyetleri Müzesi – 10:00-14:00
  • Cumhuriyet Müzesi Eğitim Etkinlikleri "Ebru Çalışması" / Cumhuriyet Müzesi – 10:00-11:00
  • Sandık Sepet Ankara: İnteraktif Edebiyat ve Kültürel Miras Etkinliği / Ankara Kalesi – 10:00
  • Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın: Afacanlar / Ankamall Cinemaximum – 11:00
  • AFSAD Fotoğrafçı Çocuklar / Ankara Kent Konseyi – 16:00 

Açık hava etkinlikleri:

  • Expat Film Festival / CerModern – 19:15
  • Geleneksel El Sanatları Ebru Sanatı / Hacı Bayram Veli Camii – 14:00
  • Geleneksel El Sanatları Tokat Kumaş Baskı
  • Geleneksel El Sanatları Kaligrafi Sanatı
  • Çubuk Belediyesi Etkinlikleri / Hamamarkası Bosna Hersek Çeşmesi – 12:00-19:00

Sergiler:

  • Türk Hava Kurumu Üniversitesi Yer İstasyonu Projeleri Sergisi / Türk Hava Kurumu Müzesi ve Paraşüt Kulesi

 

Başkent Kültür Yolu Festivali 13 Ekim 2022, Perşembe Programı

 

Konser:

  • Charlie Chaplin Film Müzikleri / CSO Ada Ankara Ana Salon – 20:00
  • Zakkum / Ankara Kale Hisar Kapısı – 20:00
  • Ceyhun Güneş ft. Mert Baycan: Gitarımdan Hikayeler / CSO Ada Ankara Tarihi Salon – 20:00
  • Sema Mukabelesi / Ankara Mevlevihanesi – 20:00
  • Ankara'nın Başkent Oluşu: Şarkılarla Başkent Kültür Yolu Buluşması / Cumhuriyet Müzesi – 20:30
  • Zeki Müren Şarkıları / Roma Hamamı – 20:00
  • Oda Müziği Dinletisi / Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi – 16:00-17:00

Tiyatro:

  • Küçük Prens Müzikali / Küçük Tiyatro – 20:00

Opera-bale-dans:

  • Kuğu Gölü / Büyük Tiyatro – 20:00

Söyleşi:

  • Satırbaşı Ankara Edebiyat Söyleşileri: Sara Şahinkanat / CSO Ada Ankara Mavi Salon – 15:00
  • Ankara Arkeolojik Kazı Çalışmaları Konferansları: Ankara'nın Türk İslam Dönemi Eserleri, Prof. Dr. Muhammed Görür / Anadolu Medeniyetleri Müzesi – 14:00
  • Millî Mücadelede Dönemi'nde Ankara'nın Rolü ve Dünyada Ankara'nın Tanınması / Cumhuriyet Müzesi – 14:30
  • Roma Dönemi Metropolis’inden Cumhuriyet Başkentine Ankara / Cumhuriyet Müzesi – 15:00
  • Dil ve Edebiyat Söyleşileri: Prof. Dr. Yavuz Kartallıoğlu / Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi – 15:00
  • Ankara Sohbetleri: 1960’lar Türkiyesi'nden Entelektüel Portreler: Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı / Türk Tarih Kurumu – 15:00

Çocuk etkinlikleri:

  • Çocuk Eğitim ve Deneyim Etkinlikleri / Anadolu Medeniyetleri Müzesi – 10:00-14:00
  • Cumhuriyet Müzesi Çocuk Etkinlikleri "Karagöz ve Hacivat" / Cumhuriyet Müzesi – 10:00-11:00
  • AFSAD Fotoğrafçı Çocuklar / Ankara Kent Konseyi – 16:00
  • Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın: Afacanlar / Ankamall Cinemaximum – 11:00

Açık hava etkinlikleri:

  • Seymen Alayı / Cumhuriyet Müzesi – 11:30
  • Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu / Cumhuriyet Müzesi – 12:00
  • Video Mapping Gösterisi – Ankara'nın Başkent Oluşu / Cumhuriyet Müzesi – 20:00
  • Expat Film Festival / CerModern – 19:15
  • Tahta Baskı Workshop / Olgunlaşma Enstitüsü – 10:00
  • Ebru Workshop / Olgunlaşma Enstitüsü – 14:00
  • Mamak Belediyesi Etkinlikleri / Hamamarkası Bosna Hersek Çeşmesi – 12:00-19:00

Sergiler:

  • THK Üniversitesi İHAMER – Otonom İnsansız Kara ve Hava Aracı Projeleri / Türk Hava Kurumu Müzesi ve Paraşüt Kulesi

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başkent Kültür Yolu Festivali’nde İnançların Dili Konseri Barış, Sevgi ve Hoşgörüyü Anlattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Pozisyon.Net ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!